You are here
Home > НОВИНИ > Клімкін: В Окупований Крим Вода За Контрактом Не Постачатиметься

Клімкін: В Окупований Крим Вода За Контрактом Не Постачатиметься

Україна має намір звернутися до Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), якщо буде встановлено застосування Росією хімічної зброї в окупованому Криму. Також Київ не відновить поставки води на півострів, поки триває окупація. Про це чітко заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, Росія намагається повернути ситуацію з хімічним забрудненням в Армянську таким чином, щоб звинуватити Україну в непостачанні води на півострів, що нібито могло б врятувати ситуацію.

“Але розкручує цю проблему не з точки зору міжнародного права, а начебто загортаючи це в таку гуманітарну обгортку. І цього ми повинні уникнути. Тому йдемо в міжнародні організації тільки з чіткими доказами, з вимірами, з тим, що ми отримаємо від наших партнерів. Зараз у нас попередній контакт відбувся, але ми не робитимемо нічого, що дасть Росії цей козир, щоб використовувати це питання в контексті маніпуляцій з водою”, – заявив Клімкін, коментуючи намір України звернутися до ОЗХЗ, якщо буде підтверджене застосування хімічної зброї в зв’язку з викидами отруйних речовин на заводі “Кримський титан”.

Також міністр чітко дав зрозуміти, що поки триває окупація півострова, ніякої води Україна не дасть.

“І ми прекрасно знаємо про всі фейкові плани нібито побудувати ці поставки … Ми цього ніколи не дозволимо. На окуповану територію вода за контрактом, де написано “Крим, Росія”, ніколи постачатися не буде”, – підкреслив голова МЗС України.

Відзначимо, днями координатор групи “Інформаційний спротив”, народний депутат Дмитро Тимчук висловлювався в подібному дусі і розповідав про спецоперацію ФСБ РФ в Криму. За його словами, Росія намагається натиснути на Київ за допомогою жителів Херсонської області для відновлення подачі води на півострів. Російські спецслужби серйозно взялися “прасувати” інформпростір з дискредитації України. Кремль намагається домогтися відновлення подачі води на півострів і вдається до аморальних методів.


Залишити відповідь