You are here
Home > ЕКОНОМІКА > У МЗС Пояснили, Коли Україна Отримає Мільярд Євро Від Європи

У МЗС Пояснили, Коли Україна Отримає Мільярд Євро Від Європи

Україна отримає перший транш нової макрофінансової допомоги від Європейського Союзу вже у 2018 році. Це має  статися після підписання меморандуму про умови надання Україні коштів ЄС, заявив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Керівник МЗС підтвердив, що найближчими днями під час візиту в Україну віце-президента Європейської комісії Валдіса Домбровскіса буде підписаний меморандум про програму макрофінансової допомоги Євросоюзу на 1 млрд євро.

Він сказав, що надходження першого траншу нової макрофінансової допомоги слід очікувати у 2018 році.

Ми говоримо про цей рік, це я можу сказати. Все буде нормально. Не хвилюйтеся“, – заявив Клімкін.

При цьому він не повідомив про умови виділення Україні макрофінансової допомоги, порадивши звернутися з цим питанням до виконуючої обов’язки міністра фінансів Оксани Маркарової.

Ці умови, в принципі, вони відомі. Всі їх знають. Що стосується зав’язки на МВФ, звичайно, ця зав’язка є, але я впевнений, що ми успішно завершимо всі необхідні переговори. Міжнародні фінансові інститути завжди діють в чіткій координації“, – сказав Клімкін.

Нагадаємо, з 6 по 19 вересня в Україні працює місія МВФ. Ключовим питанням переговорів з Фондом стало підвищення цін на газ. Як визнав голова Міненерго Ігор Насалик, зростання тарифів уникнути не вийде, проте поки залишається відкритим питання, на скільки саме підвищуватимуть ціну для населення.

Також Клімкін висловив думку, що майбутнє підписання цього меморандуму свідчить про те, що Україна знаходиться “на успішному шляху в рамках завершення всього блоку переговорів”.


Залишити відповідь