You are here
Home > НОВИНИ > Перейменування Двох Областей І Закон Про Мову: Чим Рада Буде Займатися Цього Тижня

Перейменування Двох Областей І Закон Про Мову: Чим Рада Буде Займатися Цього Тижня

Цього пленарного тижня одним з головних питань буде розгляд законопроектів про мову в Україні, а також депутати спробують закінчити декомунізацію перейменуванням двох областей України. Про це розповів на Погоджувальній раді спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Сесійний тиждень у вівторок почнеться з питань відпочинку та оздоровлення дітей, буде розглянуто правовий статус іноземців та осіб без громадянства, а також законопроект про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. У другому читанні депутати розглянуть законопроект про забезпечення офіційного опублікування законів в парламентській газеті “Голос України”.

“Якщо ми не продовжимо дію цього видання, ми покладемо край процесу законодавчого забезпечення. Ми просто не зможемо публікувати закони, прийняті Верховною Радою. Відповідно до закону, публікація в “Голосі України” показує остаточний момент прийняття закону і вступу в силу “, – сказав Парубій.

Середовище буде традиційно присвячена ратифікації міжнародних угод, а ось в четвер на розгляд депутатів буде винесено законопроекти про мову в Україні і перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Також планується розгляд двох законопроектів про національну безпеку і оборону, а також щодо публічних закупівель.

“Я буду пропонувати, щоб ми розглядали закон про мову в Україні за повною процедурою, щоб все доповідачі всіх чотирьох законів мали можливість виступити”, – сказав голова ВР і додав, що в ході обговорення необхідно буде вибрати один законопроект, який буде прийнятий в першому читанні.

Нагадаємо, минула сесійний тиждень видався досить “спекотною”. Так, наприклад, був узятий курс на НАТО і ЄС. Після виступу президента з посланням, Верховна Рада підтримала президентський законопроект про внесення зміні до Конституції за європейськими і євроатлантичним прагненням України до Європейського Союзу і НАТО. Народні депутати 321 голосом погодилися відправити документ до Конституційного суду для отримання висновку на внесення змін до Конституції.


Залишити відповідь