You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Рева Розвінчав Міф Про Субсидії Для Працюючих Пенсіонерів

Рева Розвінчав Міф Про Субсидії Для Працюючих Пенсіонерів

Міністр соцполітики розповів, що враховується при визначенні “пільг”

Працюючі пенсіонери в Україні мають право на субсидію на основі пенсії і заробітної плати, які вони отримують. Про це заявив голова Міністерства соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

Єдиним критерієм для розрахунку розміру субсидії є дохід людини“, – підкреслив Рева.

Міністр пояснив, що для тих, хто перестав працювати, береться до уваги розмір пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією.

Якщо пенсіонер перестав працювати, йому потрібно протягом місяця з декларацією звернутися до управління соціального захисту, і допомогу перерахують з урахуванням тільки одного доходу – пенсії.

Раніше Рева також пояснював, як оформляється субсидія при доході нижче “мінімалки”. Міністр уточнив, що в цьому випадку важливим є, чи сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Також Рева уточнював, що новий порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послу не містить вимог виписувати громадян, які не проживають за місцем реєстрації. Міністр зазначив, що субсидія залежить від фактичної кількості проживаючих в домогосподарстві, а не від числа прописаних.

 

Як відомо, наприкінці квітня 2018 року Кабмін вніс зміни до програми надання субсидій:

  • якщо у власності родини є автомобіль, якому менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не призначатимуть;
  • необхідно вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири;
  • з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
  • безробітним необхідно буде стати на облік в центрі зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткових мінімуми – 5286 грн.

Мета нововведень – запобігання випадкам зловживань і призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи.


Залишити відповідь