You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Чим Нафта За 100 Доларів Обернеться Для Світу І України: Прогноз Аналітиків 

Чим Нафта За 100 Доларів Обернеться Для Світу І України: Прогноз Аналітиків 

Як прогнозують фахівці, вперше з 2014 року нафта може подорожчати до 100 доларів за барель, що в свою чергу створить як переможців, так і переможених у світовій економіці. Експортери пального будуть користуватися поверненням надлишків, даючи заповнити компаніям і урядам казну. А споживаючі країни понесуть витрати, потенційно роздуваючи інфляцію. До таких висновків дійшли експерти Bloomberg Economics, передає ZN.ua.

“Гарна новина полягає в тому, що ціна на нафту в 100 доларів означатиме менше для глобального зростання в 2018 році, ніж це сталося після сплеску 2011 року. Частково це пояснюється тим, що економіка менше залежить від енергоносіїв”, – підкреслюють аналітики.

Втім, більш високі ціни на нафту вдарять по доходах домашніх господарств і споживчих витрат, але вплив буде різним. У зоні ризику – Європа і КНР.

“Європа вразлива, враховуючи, що багато країн регіону є імпортерами нафти. Китай є найбільшим імпортером нафти в світі і його може очікувати сплеск інфляції”, – відзначають експерти. Є також сезонні ефекти – в північній півкулі настає холодна пора року. І хоча споживачі можуть змінити джерела енергії, це відбувається не швидко.

Аналітики впевнені: нафта за 100 доларів принесе більше шкоди, ніж користі для глобального зростання. Але будуть і ті, хто виграв. Так, більшість найбільших нафтовидобувних країн є країнами з ринком, що формується. Серед тих, кому дістанеться найбільша вигода, експерти називають Саудівську Аравію, Росію, Нігерію і Колумбію.

“Збільшення доходів допоможе відновити бюджети і дефіцит поточного державно кошторису, що дозволить урядам збільшити витрати, які стимулюватимуть інвестиції”, – відзначають аналітики.


Залишити відповідь