You are here
Home > ЗДОРОВ’Я > Психотерапевт Розвінчала Популярні Міфи Про Секс

Психотерапевт Розвінчала Популярні Міфи Про Секс

Секс – невід’ємна частина будь-яких стосунків. Але, незважаючи на всюдисущий і всезнаючий інтернет в головах людей все так же сидять різні міфи з приводу сексу.

Психотерапевт і сексолог Оксана Короловіч розвінчала найпопулярніші міфи про секс і сексуальність.

Міф №1 Мастурбувати погано

Тема мастурбації обросла такою кількістю міфів, що залишається тільки дивуватися. З дитинства нам втовкмачували, що чіпати себе “там” погано. Деякі батьки з бурхливо розвиненою фантазією навіть погрожували дітям, що від мастурбації на руках ростуть волосся.

І ми виросли, думаючи, що це щось “брудне і ганебне”. Насправді мастурбація – невід’ємна частина становлення сексуальності. Чіпаючи статеві органи, маленькі дівчатка і хлопчики вчаться розуміти своє тіло, встановлювати контакт зі своєю сексуальністю.

Ще один живучий міф: мастурбують тільки ті, хто не отримує задоволення від сексу. Це все одно, що сказати: солодке їсть тільки той, хто не задовольняється основною стравою. Секс з партнером і мастурбація – не взаємозамінні, а речі, які доповнюють один одного. Пестячи і доставляючи собі насолоду, ви пізнаєте своє тіло. Розвиваєте власну чуттєвість і чутливість.

Багатьох жінок хвилює питання, чи можна пестити себе в присутності чоловіка. Можна, можливо. Це відмінний спосіб урізноманітнити сексуальне життя і показати партнеру, що і як вам подобається в ліжку. Не чекати поки він здогадається, а самостійно продемонструвати. Повірте, він буде вам вдячний.

Міф №2. Єдиний нормальний оргазм – вагінальний

Сучасні жінки настільки залякані соціальними забобонами, що підлаштовують свої відчуття під якісь міфічні стандарти. Як такого вагінального оргазму не існує. Щоб це довести, досить знати жіночу анатомію. Ніжки клітора огинають піхву. Тобто під час фрикцій так чи інакше клітор задіяний, а значить, оргазм в будь-якому випадку і кліторальний теж.

Секс-педагог розповіла, коли мамі потрібно говорити з донькою про менструаціюСекс-педагог розвінчала п’ять популярних міфів про сексуальне виховання дітей

Відразу розвінчаємо ще один міф, народжений під час дідуся Фрейда: “Сексуально зріла жінка отримує задоволення лише під час близькості з чоловіком і не потребує додаткових ласк клітора”. Це міф живучий в головах чоловіків, які впевнені: досить стандартних фрікцій, щоб жінка полетіла на сьоме небо від задоволення. Клітор – найбільш чутлива частина жіночого тіла. Порівняйте: головка члена має близько 4 тисяч нервових закінчень. У той час як у головки клітора їх аж 8 тисяч. В два рази більше

Міф №3 Секс потрібен для здоров’я

Чи чули ви коли-небудь від гінеколога: “Як у вас немає сексу?! Подумайте про своє здоров’я!”? Бажання сексу безпосередньо залежить від статевої конституції людини. І знову ми повертаємося до того, що кожна людина унікальна. Хтось абсолютно спокійно живе без сексу місяцями, а хтось вже через тиждень стриманості готовий кидатися на оточуючих.

Секс не панацея і не спорт. Не варто тягнути в ліжко першого зустрічного тільки тому, що подруга або “компетентний” лікар налякали вас страшними діагнозами. І вже тим більше не потрібно їм займатися “для галочки”.

На останок кілька порад: розслабтеся. Прийміть своє тіло і свої відчуття. Перестаньте ставити себе в рамки “нормально/ненормально”. Розширюйте межі сприйняття і задоволення. Пробуйте нове. Не бійтеся досліджувати своє тіло і тіло партнера. А головне, перестаньте вірити в міфи. Насолоджуйтесь близькістю і руйнуйте стереотипи разом з нами.

Раніше секс-педагог розвінчала найпоширеніші міфи про презервативи. За словами Юлії Ярмоленко, для підлітків і молоді оральні контрацептиви не підходять зовсім.


Залишити відповідь