You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Гройсман Пояснив, Що Дозволить Знизити Ціни На Газ В Україні

Гройсман Пояснив, Що Дозволить Знизити Ціни На Газ В Україні

Поки в Україні дорожчає імпортний газ, прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що тільки енергонезалежність через власний видобуток газу дозволить країні вирішити скандали з цінами на “блакитне паливо”. Про це він сказав на засіданні уряду.

За його словами, Україна могла б відмовитися від закупівель газу за кордоном, що дозволить встановлювати ціни без прив’язки до європейських ринків.

“Завдання, яке я ставлю перед собою і яке можливо виконати, – ми повинні припинити купувати газ за кордоном – це принципове питання. Якщо ми сьогодні більше 30 млрд куб. м газу витрачаємо на економіку і приватне споживання, а видобуваємо близько 20 млрд куб. м газу, то близько 10 млрд куб. м імпортується, це означає, що з цінами будуть постійні коливання. Якщо ми самі будемо добувати, то ми самі будемо встановлювати ціни на газ, і ніхто нам не буде диктувати ніяких позицій”, – заявив Гройсман.

Раніше Гройсман заявляв про плани зробити Україну експортером газу. У глави уряду в Раді запитали, як знизити газ для українців. Депутат нарікають, що зараз підвищення вартості газу не має ніякого економічного обґрунтування і кошти краще вкладати в енергомодернізації.

Як заявляв у травні голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Дмитро Вовк, газ для українців подорожчає на 60-70%. 


Залишити відповідь