You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Діра В Бюджеті Чи Фінансова Яма: Експерти Розповіли Про Газову Пастку Для України

Діра В Бюджеті Чи Фінансова Яма: Експерти Розповіли Про Газову Пастку Для України

У газовому питанні український уряд потрапив у пастку: з одного боку, є зобов’язання перед МВФ і потреба в транш, а з іншого – чергове подорожчання “блакитного палива” може загнати Україну в фінансову яму.

Про це в коментарі сайту “Сегодня” розповіли директор аналітико-дослідницького центру “Інституту міста” Олександр Сергієнко і економіст Олександр Охріменко.

За словами Сергієнка, сьогодні Україна потребує транш, щоб закрити всі діри в бюджеті. Крім того, підвищення вартості газу прописано в домовленості з МВФ.

Питання підвищення вартості газу не стоїть, тому що в меморандумі МВФ прописано про імпортний паритет, що означає, що українцям піднімуть вартість газу до європейського рівня. Можна тільки обговорювати, в цьому році це буде 23,5 або 25%. А в наступному – нам ще додадуть 15%. Сумарно це дасть – 42%, що означає приблизно 11 000 гривен за тисячу кубометрів. Уряд зараз стоїть перед дилемою, тому що відмовитися від траншу – означає залишити дірку в бюджеті. Якщо у нас є транш, то тоді можна залучати кредити на більш вигідних умовах, ніж тоді, коли його немає “, – говорить Сергієнко.

Але, з іншого боку, чергове подорожчання стане непідйомним для українців, вважає Охріменко. Крім того, воно, по суті, зажене українську економіку в яму.

У нас ціни зараз неадекватно завищені, людина фізично не може платити за газ. Підняття цін може спровокувати зростання боргу за комунальні послуги. У нас зараз вже 38 мільярдів (гривень – Ред.) боргів, і, якщо ми піднімемо ціни на газ на 20 %, у нас зростання боргу може буде до 50 мільярдів. Ми можемо дійти до такого рівня, будуть такі борги, що ми не будемо знати, як це вирішити. Це катастрофічна цифра, яка може призвести до колапсу України. Поки не вирішиться питання боргів за комунальні послуги, підвищувати безглуздо. Вони будуть тільки вбивати економіку України “, – пояснює експерт.


Залишити відповідь