You are here
Home > ЗДОРОВ’Я > Дієтологи нагадали, кому не можна їсти мандарини

Дієтологи нагадали, кому не можна їсти мандарини

Наближаються зимові свята, головним фруктовим символом яких є мандарини. Але далеко не всім людям їх можна їсти. В першу чергу, звичайно, фахівці не рекомендують вживати мандарини людям, схильним до алергії на цитрусові. Навіть маленька часточка може викликати висипання.

У мандаринах, крім вітамінів, містяться кислоти, які подразнюють слизову шлунка і кишечника. І ось з цієї причини людям із виразкою шлунка і 12-типалої кишки не можна їсти цей продукт. А що ж робити, якщо дуже хочеться? Медики припускають, що можна 2-3 часточки з’їсти, але не при загостреннях.

Обмежити вживання мандаринів потрібно людям із захворюваннями нирок. У складі цього продукту присутня кислота, що провокує відходження каменів із нирок. А якщо камені великі, то буде потрібно хірургічне втручання. Тож не будемо випробовувати долю. Педіатри рекомендують до року не давати дітям мандарини. Починати можна після року з 1 часточки, поступово збільшуючи дозу, довівши до одного цілого мандарина. Але, якщо ви помітили негативну реакцію у вигляді почервоніння і висипу, – відкладіть цю затію до 2-3-х років. Навіть якщо жодного з протипоказань у вас немає, то це не означає, що можна їсти у великій кількості фрукти (тому що в них вітаміни) – в будь-якому випадку потрібно знати міру.

Джерело

 


Залишити відповідь