You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Українцям підвищать пенсії і соцстандарти: скільки будемо отримувати через місяць

Українцям підвищать пенсії і соцстандарти: скільки будемо отримувати через місяць

В Україні в грудні підвищать прожитковий мінімум для всіх вікових категорій. У результаті мінімальна пенсія зросте з 1435 до 1497 грн, а мінімальні аліменти на дитину до 6 років – з 1559 до 1626 грн.

Про це йдеться в прийнятому бюджеті країни на 2018 рік. Грудневе підвищення соціальних стандартів дозволить збільшити доходи малозабезпечених українців на рівень зростання цін, повідомляє Обозреватель.

Загальний прожитковий мінімум складе 1853 грн (наразі 1777 грн). У формулі розрахунку розміру субсидії також фігурує прожитковий мінімум. Середньомісячний дохід одного члена сім’ї ділять на два прожиткові мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім’ї. Отримана сума – обов’язковий платіж за комуналку, а решту повинна покрити субсидія.

Зазвичай індексацію (тобто підвищення на рівень інфляції) в Україні проводять двічі на рік – у травні і в грудні. Цього року перерахунок соціальних стандартів перенесли на липень. Оновлені цифри вплинуть на розмір допомоги більшості українців.

Раніше повідомлялося про те, що від прожиткового мінімуму також залежить і розмір податкової соціальної пільги. Згідно із законом, українець, який одержує не більше прожиткового мінімуму для працездатної особи, має право платити тільки частину податків. Так, дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму.


Залишити відповідь