You are here
Home > НОВИНИ > УКРАЇНА Дружба з Росією офіційно закінчується: Президент вніс законопроект до Ради

УКРАЇНА Дружба з Росією офіційно закінчується: Президент вніс законопроект до Ради

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Про це повідомляється на сайті ВРУ. Зазначається, що документ був внесений 3 грудня під номером 0206 і визначений президентом як невідкладний передає Обозреватель. Текст проекту закону і супровідних документів поки не оприлюднено.

Як повідомлялось, 21 вересня Україна офіційно повідомила Росію про розрив договору про дружбу. Глава МЗС України назвав цю подію дуже важливою, оскільки в ноті детально обґрунтовуються всі порушення Росією положень даного договору.

17 вересня Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про припинення Договору про дружбу між Україною і Росією.

Зі свого боку глава МЗС України Павло Клімкін розповів, які кроки треба зробити для остаточного розриву дружби України з Росією.

6 вересня РНБО підтримала ініціативу президента Петра Порошенка про непродовження Договору про дружбу.

Питання скасування Договору про дружбу спливло в українській політиці через загострення ситуації в Азовському морі. Ще з середини весни російська берегова охорона масово гальмувала торгові кораблі, які рухалися до або з українських портів, для огляду.

На тлі цих подій Порошенко заявив, що Україна вже пройшла підготовку до припинення дії Договору про дружбу. Як каже президент, з вини Москви угода повністю втратила будь-який сенс.

Нагадаємо, договір був підписаний ще у 1997 році і є головним документом, який досі визначає відносини між двома країнами як “стратегічні”. Більше того, договір конкретно закріплює територіальні межі двох країн, а також визнає їхню непорушність.

джерело


Залишити відповідь