You are here
Home > НОВИНИ > Закінчилась епоха: Меркель гучно пішла у відставку

Закінчилась епоха: Меркель гучно пішла у відставку

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у п’ятницю, 7 грудня, офіційно залишила посаду лідера партії Християнсько-демократичний союз (ХДС). Вона займала її протягом 18 років.

На з’їзді ХДС Меркель подякувала однопартійцям за роботу і проголосила прощальну промову, йдеться на сторінці телеканалу OstWest у Facebook – пише Обозреватель (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

“Сьогодні я хочу попрощатися зі своїми співробітниками в ХДС у центрі фонду Конрада Аденауера та подякувати за роботу, працьовитість, ідеї, критику. Це були незабутні 20 років”, — звернулася політик.

Вона підкреслила, що за роки її правління кількість безробітних у Німеччині вдалося скоротити із п’яти до двох мільйонів.

“Я не народилася ні канцлером, ні головою партії. Я завжди намагалася виконувати свою роботу по совісті. І завжди знала, що настане день, коли я повинна буду її завершити. Це було честю для мене!” — закінчила промову Ангела Меркель.

Після завершального слова однопартійці канцлера аплодували їй протягом 20 хвилин, а багато хто навіть плакав, піднімаючи плакати з написом “Дякую, шефе, за 18 років головування у ХДС”.

Голосування за нового главу пройде 7 грудня. Передбачається, що вибори можуть зайняти два тури.Претендентами на посаду голови партії стали три особи:

колишній голова парламентської фракції ХДС/ХСС у бундестазі Фрідріх Мерц;

нинішній генеральний секретар ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер;

міністр охорони здоров’я Йенс Шпан.

Найвірогіднішим переможцем є 56-річна Аннегрет Крамп-Карренбауер, пише Telegram-канал “Картковий будиночок: Європа”. Генсек ХДС вважає, що її країні потрібно звільнитися від бюрократії, дефіциту кваліфікованих працівників та високої шкідливості виробництва.

Найбільшим критиком політики Меркель із трійки кандидатів є міністр Йенс Шпан. Він вважає, що Німеччині варто посилити політику щодо РФ.

Третій претендент, Фрідріх Мерц, виступає за зміну міграційної політики.

Як повідомлялося, про своє рішення покинути пост Меркель заявила в кінці жовтня, після того, як партії правлячої коаліції Німеччини втратили на виборах більшість одразу в двох ключових землях.

Згодом вона також офіційно заявила, що нинішня каденція на посаді канцлера (до 2021 року) буде для неї останньою.

Крім цього, політик спростувала чутки про те, що може продовжити роботу в Європейському Союзі. Поштовхом до такого рішення 64-річної Меркель, яка очолювала партію і уряд Німеччини з 2005 року, слугували провальні для ХДС і союзної партії Християнсько-соціальний союз підсумки виборів у двох ключових землях, Гессені і Баварії.

джерело


Залишити відповідь