You are here
Home > ЕКОНОМІКА > Нафтогаз не може виконати постанову уряду: Ціни на газ для населення зростуть у травні

Нафтогаз не може виконати постанову уряду: Ціни на газ для населення зростуть у травні

У Нафтогазі повідомили, що урядову постанову, якою знизили ціни на газ для населення у зв’язку з низькими ринковими цінами на газ у Європі, виконати неможливо, бо вона суперечить іншим постановам уряду.

Про це повідомив керівник газового дивізіону Нафтогазу Андрій Фаворов в інтерв’ю РБК-Україна, повідомляє Громадське.

За його словами, знизити ціни на газ для населення уряд може лише двома шляхами — надавши пряму вказівку, або внісши зміни до постанови 867, яка передбачає державне регулювання цін на газ для населення (так званий режим ПСО). Водночас остання урядова постанова, якою Кабмін пропонував знизити ціни на газ, не є ані першим, ані другим шляхом.

 

«При діючому режимі ПСО уряд прийняв ще одну постанову, і тепер вони суперечать одна одній», — повідомив Фаворов.

«Кабмін не погоджував з нами проект нової постанови. У цьому документі зазначено, що Нафтогаз «постачає газ з урахуванням умов, визначених Кабміном». Про які умови йдеться — не зрозуміло», — додав топ-менеджер Нафтогазу.

Відтак, за словами Фаворова, в травні компанія підвищить ціни на газ для населення так, як це було передбачено урядовою постановою та домовленостями з Міжнародним валютним фондом, тобто складе 9,7-9,8 гривні за кубометр.

Нагадаємо, що 5 квітня уряд ухвалив постанову щодо зниження цін на газ для населення на близько 1,1 гривню за кубометр. Причиною такого рішення стали рекордно низькі ціни на газ на європейському ринку, звідки Україна його експортує.

джерело


Залишити відповідь