You are here
Home > НОВИНИ > Справа “ПриватБанку”: Суд ухвалив несподіване рішення за позовом Коломойського

Справа “ПриватБанку”: Суд ухвалив несподіване рішення за позовом Коломойського

Господарський суд Києва у вівторок, 16 квітня, оголосив перерву до 7 травня 2019 року у справі за позовом екс-акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсною націоналізації фінустанови. Рішення стало несподіваним, оскільки раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що вже 18 квітня суд визнає незаконною націоналізацію банку, пише Обозреватель.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна“, предметом спору в суді є договір купівлі-продажу ПриватБанку від 21 грудня 2016 року, між Мінфіном і особами, що були на той момент його акціонерами.

В ході слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пункту про повернення їм акцій Приватбанку, і суд задовольнив це клопотання.

 

Одночасно з тим суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. На думку міністерства, в матеріалах справи відсутні будь-які докази наявності права власності Коломойського і Triantal на акції ПриватБанку, підтвердження процесуальної право- та дієздатності Triantal Investments Ltd і повноважень осіб, які діяли від імені позивачів, на підписання позовної заяви.

Відзначимо, що це всього лише суд першої інстанції, і навіть після рішення підуть довгі місяці позовів, аж до Верховного Суду. Однак уже зараз ситуація політизується, а можливе рішення пов’язують з президентською кампанією.

Які будуть наслідки, якщо ПриватБанк повернуть власникам. Головне:

  • процедура повернення “ПриватБанку” практично неможлива;
  • якщо суди всіх інстанцій визнають, що банк націоналізували з порушеннями прав його власників, екс-власники можуть отримати компенсацію;
  • паралельно проти колишніх власників подали в суд з вимогою компенсувати збитки банку і повернути кредити, видані на рефінансування;.

Як повідомлялося, раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що 18 квітня в Окружному адмінсуді Києва під головуванням його глави, судді Павла Вовка, оголосять рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку буде визнана незаконною.

джерело


Залишити відповідь